Radni sastanak sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona

U prostorijama Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona u Zenici je dana 02.07.2018. godine (ponedjeljak) održan radni sastanak predstavnika Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona sa predstavnicima Komore zaštitara FBiH. Ispred Ministarstva unutrašnjih poslova Ze-Do kantona sastanku su prisustvovali Nikola Arsenić ministar, Semir Šut policijski komesar, Aida Mujić sekretar Ministarstva, Emsudin Šarić kantonalni inspektor, Miralem Duraković šef Ureda policijskog komesara i Mladen Kolak šef policijskog Inspektorata a ispred Komore zaštitara predstavnici su bili Malik Krivić predsjednik Upravnog odbora, Fahrudin Zeljković predsjednik Skupštine, Eldin Vraće predstavnik agencije A.E. Sigurnost, Muris Prnjavorac predstavnik agencije Garda, Almir Tufekčić predstavnik agencije Condor Security, Ramiz Bečirhodžić predstavnik agencije Sector Security, Eldin Mujić predstavnik agencije Flek, Alija Jašarević predstavnik Game AA, Robert Lovrić predstavnik agencije Delta Security, Nermin Smailović predstavnik agencije Game AA, Ismir Hećimović predstavnik Unutrašnje službe zaštite Kantonalne bolnice Zenica i Amra Hadžiabdić sekretar.
Sastanak je bio prilika da se iznesu programski ciljevi i djelovanje Komore zaštitara na području FBiH a također i prilika da se razgovara o postojećoj saradnji u pogledu zaštite ljudi i imovine na području Zeničko-dobojskog kantona.
Na sastanku je zaključeno da je saradnja izuzetno dobra, s naglaskom da ima prostora i obostrane volje da se ista unaprijedi i poboljša, a u pogledu nelegalnih aktivnosti u obavljanju poslova tehničke i fizičke zaštite od strane lica koja nemaju potrebna odobrenja za obavljanje takvih poslova, zaključeno je da po saznanjima agencije ili Komora obavijeste organe Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona da bi se obavljanje takvih poslova spriječilo i ujedno unaprijedila djelatnost agnecija koje isključivo imaju potrebna odobrenja za obavljanje poslova fizičke i tehničke zaštite.